Aby w pełni korzystać z serwisu musisz wyrazić zgodę na wykorzystywanie cookies [więcej]     ODMOWA   ZGODA

O pływalni w TVL

bmp / 2016-06-07
kadr z programu TVL Trzcianka

Mamy za sobą kolejną debatę w TVL w temacie pływalni. Tym razem debata była za zamkniętymi drzwiami - czyli bez udziału publiczności - w studiu. W spotkaniu wzięli udział Krzysztof Krajewski (w-ce prezes Trzcianeckiego Zrzeszenia Handlu i Usług) Robert Matkowski (Stowarzyszenie Baza PCT), Witold Perski (z-ca Przewodniczącego Rady Miejskiej) i Zygmunt Czarny (Radny) - a prowadziła Iwona Ciechanowicz.

I pierwsze co można napisać to to, że pan Perski KŁAMIE.

Pan Perski "zapomniał", że lokalizacja pływalni została określona w WPI  - wystarczy chwila aby to sprawdzić na stronie BIP Urzędu Miasta  - http://www.bip.trzcianka.pl/trzciankam/bip/wpi/wpi.html i jest tam:

Wieloletni Plan Inwestycyjny Gminy Trzcianka na lata 2008-2015

1. Budowa pływalni.     Szacunkowe koszty zadania  - 13.900.000 zł     Termin realizacji    - lata 2008 - 2010

Projekt polega na budowie pływalni /krytego basenu/ z zapleczem w Trzciance, w rejonie Gimnazjum Nr 1. Obiekt realizowany będzie w latach 2008 – 2010, przy czym roboty budowlane w latach 2009 – 2010. W roku 2007 wykonana zostanie koncepcja a w 2008 dokumentacja techniczna.  Założono, że udział Gminy w kosztach budowy będzie wynosił 30 %. Pozostałe 70% pochodziło będzie z funduszy strukturalnych UE w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego – cel operacyjny 4.7 wzrost udziału sportu i rekreacji w życiu mieszkańców regionu. 

I co panie Perski? Zastępco Przewodniczącego Rady? Tyle się pan znasz na Gospodarce co na Samorzadzie - na przykładzie znajomości krańcowo obowiązkowego dokumentu Gminy jakim jest (było) WPI. Wcale.

A dofinansowania z Ministerstwa Środowiska na OZE nie dostaniesz, bo właśnie te programy zarzucono - jest LEPSZA ZMIANA i potęgą został polski węgiel. A OZE... może za lat 50-siąt. Więc czas się douczyć i przestać kłamać ludzi publicznie w telewizji.

I kłamiesz pan panie Perski (45 minuta) mrucząc że "takiej deklaracji nie było" gdy Robert Matkowski (Baza PCT) mówi o tym że Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej deklarował 100 tysięcy złotych dofinansowania - ponieważ deklarował "od 8 do 10 tysęcy miesięcznie na bilety" (cytat) - czyli 8*12 = 96 tysięcy co najmniej. Można to sobie obejrzeć na wcześniejszej debacie - tej która odbyła się w sali kinowej SMLW.

Po raz kolejny, no ręce opadają...

A sądzenie innych (MEC, SMLW) to pan chyba po sobie sądzisz że składają deklaracje bez pokrycia. Bo jak na razie, to co SMLW zapowie - to zrobi. A masz pan dowody że jest inaczej? Więc po kim pan sądzisz że nie przekażą gruntów pod pływalnie? Tak samo nie zna pan struktury własności gruntów (a wypada znać jak się o nich dyskutuje), panie Perski - otóż 12% udziałów w MEC ma Gmina, 78% posiada SMLW.